Sportovní výživa

Při sportování musíme víc než jindy myslet na složení stravy.Image

Organismus totiž reaguje na zvýšenou zátěž a s velkou pravděpodobností nemusí mít dostatečné množství látek, potřebných pro regeneraci svalů a obnovu tkání. 

Strava pravidelně sportujících lidí by měla být v určité míře odlišná od stravy obecné populace. Organismus podávající fyzický výkon potřebuje více energie, bílkovin a některých vitaminů a minerálních látek. Dostatečné množství vitaminů je pro sportující zvlášť důležité, protože právě vitaminy umožňují organismu získávat energii během trávení živin a chrání buňky proti oxidačnímu stresu.

Sport je důležitou součástí zdravého životního stylu. Ovšem bez správně sestaveného jídelníčku je to jako kdybychom do auta nedali správné palivo a očekávali, že bude jezdit. To samé je i s naším tělem. Bez správné výživy to bohužel "nepojede". Udělejte proto změnu nejen tím, že zařadíte více pohybu, ale i správnou výživu. Ať už chceme redukovat podkožní tuky nebo přibírat svalovou hmotu, programy jsou tu pro každého. 

V rámci našich služeb sestavujeme ideální výživové programy jak pro rekreační, tak i pro aktivní a vrcholové sportovce.

Programy sestavujeme individuálně podle typu sportovce, druhu sportu ( silový, kondiční, vytrvalostní apod.) a intenzity zátěže.

 

Váš Nutristyl tým